Diş ve Ağız sağlığı


Estetik Diş Hekimliği ve Protez

Diş hekimliğinin bütün branşlarını içine alan, ortodonti tel takma, diş eti ve yumuşak doku sorunları, kemik içine implant yerleştirme, dişlerin üzerine porselen yapma gibi pek çok branşı bir şemsiye altına toplayan bir uğraşı alanı.
Göze hoş görünen dişler ve sağlıklı diş etleri olan bir ağız kişinin yaşamına pozitif izlenimler katar. Kişinin sadece genç görünmesini değil kişinin kendine güvenini ve saygısını kazandırır. Kısaca güzel bir ‘gülüş’ hayatınızı değiştirebilir.
Estetik diş hekimliği, bilim, teknoloji ve sanatın karışımıdır. Tek amacı da ‘kişisel ve doğal güzelliği’ yakalamaktır.

Diş Beyazlatma (Bleaching)

Dişlerinin renginden memnun olmayan kişilere önerilen kozmetik bir çözümdür. Çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş dişleri beyazlatmak veya kişiye özel diş rengini birkaç ton açmak için kullanılan bir oksijenasyon yöntemidir.
Dişlerin doğal renkleri yıllarla, dış etkenlerle koyulaşır. Muayenehanede veya evde yapılabilen diş beyazlatma işlemi ile dişler 2-10 ton açılarak tatmin edici bir beyazlama ve güzel bir gülüş elde edilir. Beyazlatma işlemi mutlaka profesyonel kontrol altında uygulanmalıdır.

Ağız Diş ve Çene Cerrahisi

İmplant uygulamaları: Tek diş veya bütün çeneyi ilgilendiren diş eksiklerinde çeneye yerleştirilen vida ile; 
Hareketli takıp çıkarmanız gereken protez kullanımını ortadan kaldırıyoruz,
Veya hareketliliğinden şikayetçi olduğunuz damak protezini çeneye sabitleyerek size protez kullanımında yüksek konforu sağlıyoruz.

Çene kırıklarının tedavisi

Çene tümörlerinin saptanması ve tedavi edilmesi
Gömülü dişlerin çıkarılması 
Çene ve çevre dokulardaki kistlerin tedavisi

Ortodonti

Dişlerdeki çarpıklık ve kapanış bozuklukları yaş farkı gözetmeksizin, çocuklarda ve erişkinlerde estetik tel ve braketlerle yapılmaktadır.

Periondontoloji

Diş kayıplarını önlemek için iltihaplı diş etleri ve diş köklerinin etrafındaki hasarlı kemik dokusu, diş eti operasyonları ve destekleyici kemik tozları kullanılarak yapılmaktadır.
Diş fırçalama sırasında kanamalar ile karşılaşıyor, ağızda kötü koku hissediyor, aynada dişlerinizi incelediğinizde dişler üzerinde birikmiş bej-sarı renkli katmanlar görüyorsanız, dişlerinizi parmakla ittiğinizde kolayca hareket ediyorlarsa büyük olasılıkla bir diş eti hastalığına yakalanmışsınız demektir.

Pedodonti (Çocuk Diş Hekimliği)

Pedodonti (çocuk diş hekimliği), diş hekimliğinin bir dalıdır. Çocuklarda, ağız ve diş dokularındaki hastalıkları tedavi eder ve koruyucu diş hekimliği uygulamaları yapar.
Diş çürüğü tedavisi, ağız ve diş sağlığı eğitimi, floid uygulamaları, diş yüzeylerinin çürük koruyucu malzemelerle örtülenmesi (fissür-pit örtücü), yer tutucu uygulamaları vb. diş hekiminin görev alanıdır.